پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری 4 نشست علمی و تخصصی حوزه انرژی با حضور پژوهشگران یاسا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری 4 نشست علمی و تخصصی حوزه انرژی با حضور پژوهشگران یاسا

برگزاری 4 نشست علمی و تخصصی حوزه انرژی با حضور پژوهشگران یاسا

نخستین روز از سمینار هدفگذاری ایران - یاسا با محوریت انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه­ای از سه شنبه 24 فروردین ماه با برپایی نشست معرفی و ارائه‌هایی درباره انرژی و آلودگی هوا برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، نخستین روز از سمینار هدفگذاری ایران - یاسا با محوریت انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه­ای از سه شنبه 24 فروردین ماه با برپایی نشست معرفی و ارائه‌هایی درباره انرژی و آلودگی هوا برگزار شد. در این نشست Zbigniew Klimont از یاسا مطالبی درباره آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای ارائه داد.

همچنین یدالله سبوحی دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط‌ زیست معاونت علمی مطالبی را درباره توسعه بخش انرژی در ایران و بهره وری از انرژی و محیط زیست بیان کرد.

برگزاری نشست‌های تحولات بخش انرژی، بحث آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای، روش شناسایی مدل سازی و انرژی در چارچوب توسعه پایدار مجموع 4 نشست علمی و تخصصی که در این سمینار طی دو روز ارائه می‌شود تا در نهایت دو طرف به بحث و تبادل نظر به زمینه‌هایی مشترک برای همکاری برسند.

این نشست پیرو انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و موسسه یاسا در اتریش، با هدف تدوین برنامه همکاری­های مشترک، در حالی برگزاری است.

موسسه بین المللی یاسا در شهر وین پایتخت اتریش واقع است و در حوزه تحلیل کاربردی سیستم ها فعالیت می کند.

 

کارگروه تخصصی تحولات سیستم انرژی،کارگروه آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای، کارگروه تخصصی روش شناسی های مدل سازی و کارگروه انرژی و توسعه پایدار عناوین چهار کارگروه تخصصی این سمینار هستند.

این سمینار با حمایت ستاد بهینه سازی انرژی و محیط‌ زیست معاونت علمی در تا تاریخ­ 25 فروردین­ماه در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می شود.

 

پایان پیام/25

 


١٢:١٣ - 1395/01/25    /    شماره : ١٤١٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٤٧خروج