پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > گزارش نشست صمیمی با انجمن های مردم نهاد فعال محیط زیستی استان های کشور


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش نشست صمیمی با انجمن های مردم نهاد فعال محیط زیستی استان های کشور

گزارش نشست صمیمی با انجمن های مردم نهاد فعال محیط زیستی استان های کشور

این نشست که در فضایی صمیمانه انجام گرفت در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر یدالله سبوحی دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست درخصوص بهینه سازی انرژی، تاثیرات انرژی در محیط زیست به ایراد سخن پرداختند.
ایشان یادآور شدند که بهنه سازی انرژی در دستور کار همه دولت ها در جمهوری اسلامی بوده است و بندی در خصوص بهینه سازی انرژی در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری آورده شده است اما متاسفانه در 20 سال گذشته تاکنون دستاوردی قابل توجه و تحول سازی نداشته ایم و مهم ترین دلیل هم عدم مشارکت عموم مردم در این زمینه می باشد.
دکتر سبوحی اقدامات کارآمد مدیریتی و اصلاح رفتاری، اصلاح سیستم ها و استفاده از تکنولوژی های جدید در جهان را 3 راهکار عمده برای جلوگیری از اتلاف انرژی و بهینه سازی انرژی برشمردند و الزامات رسیدن به این اهداف را دسترسی به اطلاعات و فناوری های روز، توسعه فناوری های کارآمد، دسترسی به منابع مالی و کاهش ریسک و تنظیم ارتباط حقوقی در چارچوب بازار خدمات انرژی را پیشنهاد کردند.
در پایان ایشان انتظارات ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست از انجمن های مردم نهاد فعال در زمینه محیط زیست را ترویج بهینه سازی انرژی و کنترل آلودگی هوا، جذب مشارکت مردم در اجرای طرح های بهینه سازی انرژی، ظرفیت سازی و توسعه توان تحلیلی در جامعه، بالفعل نمودن پتانسیل های محلی، بهره برداری از پتانسیل های انرژی تجدید پذیر و ایجاد کسب و کار جدید دانش بنیان اعلام نمودند.
در ادامه نشست آقای مهندس محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص ظرفیت های انجمن های مردم نهاد را در فرهنگ سازی، ترویج، جریان سازی در 4 حوزه کشاورزی، صنعت، خدمات و کسب و کار دانست و از مدعوین درخواست کردند که جلسه بصورت پرسش و پاسخ ادامه پیدا کند.
در این نشست تصمیم گرفته شد به جهت همکاری های مستمر یک کارگروهی متشکل از ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست و دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و چند تن از نمایندگان انجمن های فعال برای تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت محیط زیستی تشکیل جلسه دهند.


١٤:٢٠ - 1395/03/12    /    شماره : ١٥٢٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٨٣خروج