پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > گزارش روز آخر رویداد استارتاپ تریگر7-استارتاپ سبا1


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش روز آخر رویداد استارتاپ تریگر7-استارتاپ سبا1

گزارش روز آخر رویداد استارتاپ تریگر7-استارتاپ سبا1

روز جمعه 23 تیر 1396، آخرین روز هفتمین دوره استارتاپ تریگر- استارتاپ سبا 1، در محل پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد.

در روز پاياني شرکت‌کنندگان همانند روز گذشته همراه با هم‌تیمی‌های خود كه آن‌ها را در اين رويداد پیداکرده‌اند، به رقابت با ديگر تیم‌ها پرداختند. ابتدا تیم‌ها برنامه مالی و زمانی ایده مورنظرشان را تهیه نمودند. پس از صرف صبحانه، مشغول به آماده‌سازی فایل ارائه‌ی خود به داوران شدند.

در ادامه بعد از تحویل فایل‌های ارائه توسط تیم‌ها به بخش پذیرش، قرعه‌کشی جهت مشخص شدن ترتیب ارائه‌ی گروه‌ها صورت گرفت.

پس از صرف ناهار و نماز، تیم‌ها، طبق ترتیب مشخص‌شده ایده‌های خود را در مقابل داوران، شرکت‌کنندگان و مهمانان ارائه نمودند.

داوران رقابت این دوره از رویداد:

١- آقاي غلامعلي نجفي؛ رئيس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های خدمات انرژي ايران

٢- آقاي فرشاد ترابي؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه خواجه نصير

٣- آقاي رضا زرنوخي؛ مدير صندوق مالي توسعه تكنولوژي ايران

٤- آقاي امیرعباس نجفي؛ رئيس مركز نوآوري و توسعه فناوري بهینه‌سازی انرژي و محیط‌زیست

 

بودند.

بعد از اتمام ارائه‌ی تیم‌ها، داوران مشغول به جمع‌بندی نتایج شدند که در این فرصت، محمدحسين قدسي راد، دانشجوي دكتراي سیستم‌های انرژي پايدار در كشور پرتغال و بنیان‌گذار استارتاپ OptiShower در زمينه بهینه‌سازی مصرف انرژي، در ارتباط با lean startup سخنرانی کردند.

ایشان گفتند که ما در دنیای استارتاپ ها با ذهنیات طرف نیستیم. بر اساس داده‌های واقعی صحبت کنید و هر حرفی را که می‌زنیم، تئوری و برداشت ذهنی نباشد. Lean methodology یعنی این‌که استارتاپ یک ایده‌ی نو است. یک ایده‌ی نو کسب‌وکار را برای شما به همراه یک بیزینس به همراه می‌آورد و این ایده نیاز دارد که تست شود. 90 در صد استارتاپ ها شکست می‌خورند چون یک سری داده داریم ولی داده‌های ما اشتباه است و بر اساس یک سری ذهنیاتی داده را به محصول تبدیل کرده‌ایم که هیچ‌کدام واقعیت محض نبوده است.

استارتاپی موفق است که iterate را انجام بدهد. Business Canvas تابلوی کسب‌وکار شماست و برای کسب‌وکاری که پایدار شده است مناسب می‌باشد. Lean canvas به ما می‌گوید که مسئله و راهکار آن چیست و چه پارامترهایی را داریم و ... ایشان در ادامه در مورد پنج عنوان Acousition, Activation,Retention, Revenue,Refer توضیحات بیشتری را بیان نمودند.

در قسمت بعدی مراسم اختتامیه با حضور داوران و مهمانان و شرکت‌کنندگان برگزار شد. ابتدا کلیپی که از قبل و بعد برگزاری رویداد ساخته‌شده بود، پخش شد. سپس به ترتیب دکتر امیرعباس نجفی، خانم مونا ناصری و دکتر صبوحی ایراد سخن کردند و در ادامه گروه‌های Home apy و GreenZi به‌عنوان گروه‌های شایسته‌ی تقدیر و گروه‌های digicycle و Enoff و تک دما به ترتیب به‌عنوان رتبه‌های اول و دوم و سوم معرفی شدند.

 

فایل تصاویر رویداد:دانلود فايل : pic.zip ( 4485KB )


١٣:٠٩ - 1396/04/27    /    شماره : ٢٤٤٩١    /    تعداد نمایش : ٦٥٥خروج