پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > کارگاه و بازدید مطالعاتی برای ترویج مفهوم بهترین روش موجود کاهش اثرات زیست محیطی بخش صنعت در منطقه عسلوئیه برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه و بازدید مطالعاتی برای ترویج مفهوم بهترین روش موجود کاهش اثرات زیست محیطی بخش صنعت در منطقه عسلوئیه برگزار شد.

کارگاه و بازدید مطالعاتی برای ترویج مفهوم بهترین روش موجود کاهش اثرات زیست محیطی بخش صنعت در منطقه عسلوئیه برگزار شد.

کارگاه و بازدید مطالعاتی برای ترویج مفهوم بهترین روش موجود کاهش اثرات زیست¬محیطی بخش صنعت در منطقه عسلوئیه برگزار شد.این کارگاه با همکاری میزئ تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست و مدیریت سازمان منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس و با حضور شش نفر از متخصصین و کارشناسان این حوزه از کشور آلمان برگزار گردید.این گارگاه پیرو بازدید نمایندگان وزارت محیط سازمان از منطقه عسلویه در فروردین 1396 برگزار گردید.

تفاهم­نامه همکاری در حوزه اقتصادهای سازگار با محیط­زیست و کم کربن بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت محیط­زیست، حفاظت از طبیعت، ساختمان و ایمنی هسته ای آلمان در اسفند ماه 1395 به امضا رسید و موارد زیر به عنوان محورهای همکاری بین معاونت و وزارت محیط زیست آلمان در نظر گرفته شد:

1- همکاری برای ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در چارچوب بازار بورس انرژی در ایران با استفاده از تجارب کشورهای اروپائی و جمهوری فدرال آلمان .

- 2 همکاری برای ایجاد منطقه سبز انرژی از طریق توسعه سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط­ زیست در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و راه­ اندازی بازار بهینه­سازی انرژی و محیط­زیست بعنوان مدل پایلوت بازار مذکور.

3- بهینه­­سازی انرژی و محيط­زیست در منطقه اقتصادی ويژه انرژی پارس جنوبی (عسلویه) با همکاری موسسات و شرکتهای آلمانی و ایرانی

4- کاهش گازهای فلر با استفاده از ساز و کار بازار بهینه ­سازی انرژی و محيط­زیست، توسعه فعالیت شرکتهای خدمات انرژی و همکاریهای بین ­المللی


با توجه به محوریت برنامه­های در نظر گرفته شده در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و اهمیت بهینه­ سازی انرژی در مسیر  حرکت به سمت اقتصاد کم کربن، کارگاه سه روزه­ای در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در تاریخ یکشنبه 19 آذر لغایت سه شنبه 21 آذر با عنوان " کارگاه و بازدید مطالعاتی برای ترویج مفهوم بهترین روش موجود کاهش اثرات زیست­ محیطی بخش صنعت" برگزار شد. بخش دوم این کارگاه در تاریخ چهارشنبه 22 آذر در تهران ادامه یافت.


١٠:٤٠ - 1396/09/25    /    شماره : ٢٩٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٧٩خروج