پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > معرفی اقدامات انجام شده توسط ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی اقدامات انجام شده توسط ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

در غرفه ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست، ستاد و حوزه فعالیت های آن توسط کارشناسان ستاد برای بازدید کننندگان تشریح شد.همچنین برای برخی بازدید که علاقند و یا فعال در حوزه های دیگر مانند آب، انرژی های تجدید پذیر، و پرورش گل و گیاهان بودند، ستاد مربوطه آنها در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شد.از جمله طرح های که بازدیدکنندگان داخلی و خارجی در غرفه با آن آشنا شدند شامل این موارد بود:

1.       جمع بندی نتایج پایلوت بهینه سازی انرژی در موتورخانه های ساختمانها و ارزیابی چالش ها و موانع بهینه سازی انرژی و کاهش نشر آلاینده ها در ساختمانها و در پی آن تدوین مدل کسب و کار بهینه سازی انرژی و محیط زیست.

2.       طرح بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بخش ساختمان، اصلاح قوانین و تحول بازار با همکاری دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) و تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF).

3.       تدوین چارچوب پیشنهاد ایجاد بازار رقابتی بهینه سازی انرژی و محیط زیست در چارچوب بازار بورس انرژی و ارسال آن به دبیرخانه شورای عالی انرژی کشور به منظور فعال سازی شرکتهای خدمات انرژی و دانش بنیان.

4.       تدوین برنامه برای توسعه کسب و کار شرکت های خدمات انرژی و دانش بنیان و ایجاد ظرفیت برای توسعه بازار رقابتی بهینه سازی انرژی و محیط زیست.

5.       طرح یکپارچه سازی انرژی و محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس.

6.       تدوین مدل توسعه پایدار مناطق شهری و روستایی نمونه به منظور کاهش تولید و نشر آلاینده ها در موتورخانه های بخش ساختمانی.

7.      همکاری با فرمانداری و مسئولین شهر ورامین به منظور بهینه سازی انرژی و محیط زیست در راستای توسعه پایدار شهری به عنوان مدل شهر تاب آور.

8.      طراحی نقشه راه برای خودرویهای هیبریدی و توربین انبساطی.

 

 

 


٢١:٣٥ - 1395/12/07    /    شماره : ٢١٩٢٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢٤خروج